Advertentie
digitaal / Nieuws

'GOUD-aanbesteding gemanipuleerd'

Nieuwe documenten suggereren flinke manipulatie van de aanbesteding van GOUD.

19 februari 2009

De aanbesteding van GOUD (Gezamenlijke Ontwikkeling Uniforme rijksDesktop) is door het ministerie van Financiën danig gemanipuleerd, concludeert WebWereld uit documenten die door Stichting NLnet via een WOB-procedure boven water zijn gehaald.

De aanbesteding, waarmee momenteel duizenden overheidsdesktops van een uniforme op Windows gebaseerde omgeving worden voorzien, leidde tot veel discussie en zelfs kamerdebatten, omdat GOUD niet bepaald aan de richtlijnen uit het actieplan NOiV zou voldoen.

Een van de recent vrijgegeven documenten – een stuk van de stuurgroep voor het project van 23 oktober 2007 – wekt in ieder geval de suggestie dat bepaalde oplossingen niet welkom waren en er dus al bij voorbaat gezocht moest worden naar een manier om de aanbesteding bij te sturen. “Op basis van functionele specificaties kunnen andere producten worden aangeboden dan voorzien, hetgeen veel extra werk in transitie- en implementatiefase zal betekenen” […] “Extra expertise inhuren om aanbestedingstraject goed te laten verlopen. Opdelen project in meerdere fasen. Beslismoment inbouwen voor vervolg van project aan het eind van het aanbestedingstraject. Mogelijkheden om project aan te passen, afhankelijk van de uitkomst van de aanbesteding”, citeert WebWereld.

Voor Michiel Leenaars, de directeur strategie van NLnet die veel energie stak in het loskrijgen van de documenten van Financiën, blijkt uit de tekst dat hierdoor alleen leveranciers met een Microsoft-oplossing een kans hebben gehad. “Alle andere spelers staan op achterstand”, stelt Leenaars, die zijn eerdere vermoedens bevestigd ziet. (FBL)

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Advertentie