Ruud Vreeman wordt waarnemend burgemeester Groningen
Na het vertrek van Peter Rehwinkel als burgemeester uit Groningen volgt Ruud Vreeman, voorheen burgemeester van Zaanstad en Tilburg, hem tijdelijk op.
Hij blijft tot volgend jaar in Groningen. In de loop van 2014 moet de stad een nieuwe burgemeester hebben.
Vreeman was eerder burgemeester van Zaanstad (1997-2004) en Tilburg (2004-2009). In de Brabantse stad moest hij vertrekken, omdat de verbouwing van een theater veel duurder uitviel dan begroot. Vreeman was ook bestuurslid van sportkoepel NOC*NSF van 1998 tot 2003. Hij stapte daar op nadat hij de strijd om het voorzitterschap had verloren van Erica Terpstra. Na zijn vertrek uit Tilburg bemiddelde Vreeman in een conflict tussen nieuwe postbedrijven en de vakbonden. Tegenwoordig is hij voorzitter van de ijshockeybond NIJB.
Rehwinkel naar Barcelona
Rehwinkel stopt per 1 november als burgemeester van Groningen. Hij gaat dan in Barcelona aan de slag als speciaal vertegenwoordiger van een internationale organisatie die lokale overheden bijstaat in crisissituaties. Rehwinkel kreeg veel kritiek op zijn functioneren, onder meer rond de Facebookrellen in Haren en bij een dreigende dijkdoorbraak.
Reacties: 4
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
De 67-jarige CdK-er Max van den Berg benoemt zijn bijna 66-jarige vriendje tot burgemeester.
De PvdA-baantjescarrousel draait op volle toeren !