Advertentie

Paul Depla wordt nieuwe burgemeester Heerlen

De gemeenteraad van Heerlen heeft dinsdagavond Paul Depla (PvdA) voorgedragen als nieuwe burgemeester van Heerlen. Hij moet de huidige burgemeester Toine Gresel (CDA) opvolgen, die begint maart opstapt.

10 februari 2010
Niet unaniem
Depla is momenteel demissionair wethouder in Nijmegen. De gemeenteraad koos niet unaniem, maar in meerderheid voor het aanbevelen van de 44-jarige Depla.

Tweede keus
De zittende burgemeester Gresel maakte dit dinsdagavond rond elf uur bekend. Voor die tijd had de gemeenteraad urenlang achter gesloten deuren vergaderd. Volgens de Limburgse kranten had een meerderheid van de vertrouwenscommissie VVD'er Roel Wever als eerste kandidaat naar voren geschoven. Ook de naam Depla was daarbij gevallen, maar als tweede keus. Voorzitter Ron Meyer (SP) van de vertrouwenscommissie wilde dit bevestigen noch ontkennen. Wel zei hij het te betreuren dat nog voor de beraadslagingen in de raad 'er al van alles en nog wat in de krant staat'.

Fietsenkelder
Paul Depla kwam in opspraak omdat hij in 2007 in de fietsenkelder van het Nijmeegse stadhuis oraal zou zijn bevredigd door een vrouwelijk VVD-raadslid. Depla was vanaf 2000 wethouder in Nijmegen. Naar verwachting kan hij eind maart beginnen als burgemeester van Heerlen.

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

JHAGM Sneuf van Toetellaere / Ambtenaar
Het geluk is met de leipen:
en dat na een rondje pijpen.
Het is weer TIEN over rood
de normen en waarden zijn dood
en niemand die het kan begrijpen.
Kees Cornelder / strateeg
Je kunt over magistraat Depla alles beweren, maar niet dat hij de oppositie NIET onder controle kan brengen...
Advertentie