Jan Marijnissen zinspeelt op terugkeer
Update: het complete interview in PDF onderaan Jan Marijnissen, de vorig jaar afgetreden fractievoorzitter van de SP, sluit niet uit dat hij op termijn weer SP-voorman wordt.
Beroep
In een interview met weekblad Binnenlands Bestuur dat vrijdag 9 oktober wordt gepubliceerd, zegt Marijnissen: ‘Ik weet niet hoe het met mij gaat en hoe het met de wereld gaat, hoe het met de SP gaat. Dus waarom zou ik iets uitsluiten?’ En: ‘Hans van Mierlo is na jaren ook nog eens een keer teruggekomen, en zeer succesvol. Op het moment dat er een beroep op mij wordt gedaan, dan ben ik er natuurlijk.’
Kandidaat
Marijnissen sluit ook niet uit dat hij zich bij de volgende verkiezingen voor de Tweede Kamer in 2011 kandidaat stelt. Wel acht hij de kans op dit moment ‘buitengewoon klein’.
Lees hier het hele interview 'Geen seconde spijt' uit Binnenlands Bestuur nummer 41, 9 oktober 2009.
Reacties: 8
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Misschine kannie nog een oude mannensocieteit beginnen met dat andere orakalel, of een dinopark!
Met zulke vrienden in je partij...
Ook als de SP regeert kan men niet waar maken waar men voor staat. Net als de PvdA teveel een onderste-uit-de-kan-cultuur.
In een coalitiekabinet wordt het kleurlozer.
Als je voor die tijd zo ferm op de trommel roffelt valt het resultaat in een kabinet altijd tegen.
Fortuynisme is nieuwe politiek. Staat voor algemeen belang. Pragmatisch, Integer en Menselijke maat.
Welke partij voldoet daar nu aan?
Ben het eens met de reageerders dat er nood is aan grote politieke talenten.
Maar de interne verouderde partijsystemen laten die niet bovendrijven, voor zover die al aanwezig zijn.
Mocht van jp niet meedoen aan de regering.
Als de SP aan de regering kan deelnemen krijgen we een ander en beter land zonder graaiers in de banken en zorg enzovoort.