Evenveel vrouwelijke raadsleden
Het percentage vrouwelijke raadsleden is na de afgelopen verkiezingen voor de gemeenteraad niet gewijzigd ten opzichte van 2006. Ook het aantal allochtone raadsleden bleef nagenoeg gelijk. Dat blijkt uit een dinsdag gepubliceerd onderzoek van het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP).
Het instituut onderzoekt traditiegetrouw bij verkiezingen hoeveel vrouwen en allochtonen erin geslaagd zijn een zetel te behalen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart is het aandeel vrouwelijke raadsleden ten opzichte van 2006 gelijk gebleven. Ongeveer een kwart van alle Nederlandse raadsleden is vrouw. Dit is ruim vijftien jaar het geval.
Allochtone raadsleden
Het aantal allochtone raadsleden in Nederland steeg licht van 302 in 2006 naar 303.Dat vooral verbaast het IPP. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen verschenen allerlei prognoses over het aantal niet-westerse allochtonen dat in de gemeenteraden gekozen zou worden. De PvdA, de partij die het grootste deel 'levert' van de allochtone raadsleden, zou flink verliezen.
Turks
Bovendien zouden partijen aarzelen om allochtonen op verkiesbare plaatsen te zetten. De voorspelling van opiniepeilers was dat het aantal allochtone raadsleden drastisch achteruit zou gaan of zelfs gehalveerd zou worden. In dat licht bezien is het resultaat van de verkiezingen verrassend, stelt het instituut. De Partij van de Arbeid is de partij met de meeste allochtone raadsleden gebleven. De raadsleden van Turkse afkomst zijn weer ruimschoots in de meerderheid.
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.