of 59162 LinkedIn

No Surrender: niks te maken bedreiging locoburgemeester Arends

Arends moest een aantal weken onderduiken na serieuze bedreigingen, werd vorige maand bekend. De link met het sluiten van het clubhuis van No Surrender in Emmen begin dit jaar werd al snel gelegd. ‘Bedreigingen moet je altijd serieus nemen. Maar ik weet wel dat er niemand is aangehouden en dat niemand van onze club is verhoord door de politie’ aldus Kuipers over zijn achterneef Arends. De oma's van de motorclub-voorman en de locoburgemeester waren zussen.
Reageer

No Surrender heeft naar eigen zeggen helemaal niks te maken met de bedreigingen aan het adres van locoburgemeester Bouke Arends van Emmen. Voorzitter Henk Kuipers van de motorclub vermoedt dat de gemeente en het Openbaar Ministerie ten onrechte met de beschuldigende vinger naar de motorclub hebben gewezen.

Niemand aangehouden
Arends moest een aantal weken onderduiken na serieuze bedreigingen, werd vorige maand bekend. De link met het sluiten van het clubhuis van No Surrender in Emmen begin dit jaar werd al snel gelegd. ‘Bedreigingen moet je altijd serieus nemen. Maar ik weet wel dat er niemand is aangehouden en dat niemand van onze club is verhoord door de politie’ aldus Kuipers over zijn achterneef Arends. De oma's van de motorclub-voorman en de locoburgemeester waren zussen.

Verbod motorclubs
Hij vermoedt dat het OM op zoek is naar munitie om motorclubs te verbieden. In de politiek wordt momenteel gewerkt aan een wetsvoorstel om criminele motorclubs, de zogeheten Outlaw Motorcycle Gangs (OMG's), te verbieden. ‘Wij houden ons bezig met motorrijden.’ Volgens hem zitten er acht van de vijfhonderd leden momenteel in de gevangenis. ‘Er zitten meer VVD'ers vast.’

Persconferentie
‘Ik distantieer me van criminele activiteiten’, benadrukte Kuipers op de speciaal door hem belegde persconferentie in Emmen, waarin hij ‘de waarheid’ wil vertellen. Overigens werd een journalist woensdag direct de deur gewezen, omdat het tv-programma waarvoor ze werkt volgens Kuipers vorige week een ‘eenzijdig’ item over No Surrender had gemaakt. Een hoogleraar algemene rechtswetenschap van de Rijksuniversiteit Groningen die zou spreken tijdens de persconferentie, zegde kort voor aanvang af. Volgens Kuipers ‘om voor hem moverende redenen’, maar meer mocht hij er van zijn advocaat niet over zeggen. De hoogleraar was niet bereikbaar voor een toelichting.

Rechtdoor
Kuipers is overigens zelf ook politiek actief, met zijn partij Rechtdoor. Bij de landelijke verkiezingen in maart ging de deelname niet door. De volgende verkiezing doet hij opnieuw een poging. (ANP)

Verstuur dit artikel naar Google+

Gerelateerde artikelen

Reageer op dit artikel
Even geduld a.u.b.