Volg ons op: , LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Vacatures BB Magazine

Jongeren mogen stemmen in Tholen

0 reacties
In de gemeente Tholen mogen kinderen van boven de twaalf jaar hun stem uitbrengen tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen. Volgend voorjaar krijgen circa 2.200 jongeren in Tholen een stembiljet in de bus. Daarmee mogen ze op 7 maart in dezelfde stemlokalen als volwassenen een kruisje zetten op dezelfde lijsten.

‘Het doel van deze verkiezingen is om ervoor te zorgen dat jongeren meer interesse krijgen in politiek’, vertelt Ingrid Bras, jongerenwerker bij de gemeente Tholen. ‘Door jongeren te laten stemmen hopen we dat ze zich meer betrokken zullen voelen bij de plaatselijke politiek.’

 

Het is de bedoeling dat de jongeren kiezen voor een bepaalde politicus en politieke partij op basis van hun jeugdbeleid. De partijen kunnen zich profileren op vier onderwerpen die te maken hebben met jeugdbeleid: wonen en leefomgeving, openbare orde en veiligheid, preventie en een gebied naar keuze.

 

‘De Jongerenraad zal de politieke partijen in de toekomst aanspreken op hun beloften tijdens de jeugdverkiezingen’, licht Bras toe. De jongerenraad van Tholen bestaat uit elf mensen die gevraagd en ongevraagd advies geven over jeugdbeleid aan het college van burgemeester en wethouders.

 

In de stembureaus van de negen kernen van de gemeente Tholen zullen kinderen zelf de jeugdverkiezingen begeleiden. Jongeren verzorgen ook zelf de promotietour voor de verkiezingen en de folders, posters en debatten die daarbij horen.

 

‘Het enige verschil met de verkiezingen voor volwassenen is dat de minderjarigen niet iemand anders mogen machtigen om te gaan stemmen’, aldus Bras. ‘De bedoeling is nou juist dat ze zelf actief deelnemen aan de politiek.’

 

Print dit artikel
Mail dit artikel
Deel dit artikel op

Reageer op dit artikel
















Even geduld a.u.b.

Vacatures

Partner Bijdragen

recente bijdragen

Dossiers