Volg ons op: , LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Vacatures BB Magazine

'Illegalen niet bij veelplegers opsluiten'

Vreemdelingen die illegaal in Nederland zijn, moeten niet worden opgesloten in een inrichting voor veelplegers. Deze maatregel kan sinds een jaar worden opgelegd aan vreemdelingen maar de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming is het daar niet mee eens.
2 reacties
Vreemdelingen die illegaal in Nederland zijn, moeten niet worden opgesloten in een inrichting voor veelplegers. Deze maatregel kan sinds een jaar worden opgelegd aan vreemdelingen maar de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming is het daar niet mee eens.

Motiveren
Dit blijkt uit een advies die de raad dinsdag heeft uitgebracht aan minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie). Mensen die zich vaker schuldig maken aan relatief kleine delicten, kunnen veroordeeld worden tot maximaal twee jaar gevangenisstraf. In die tijd werken zij aan hun problemen en proberen hun (verslavings-)gedrag te veranderen. Hirsch Ballin besloot ook illegalen die zich schuldig maken aan kleine vergrijpen, in zo'n inrichting te plaatsen. Hij dacht dat het hen zou motiveren daarna alsnog uit Nederland te vertrekken.

Kale opsluiting
Maar de adviesraad verwacht dat effect niet en stelt bovendien dat resocialisatie en invrijheidstelling in de laatste fase voor de vreemdelingen niet aan de orde is. Feitelijk gaat het om een ,,kale opsluiting'' en daar is deze maatregel niet voor bedoeld, vindt de raad. Overigens ging het in dit afgelopen jaar maar om drie tot vier personen die in Hoogeveen waren geplaatst, zei een woordvoerder dinsdag.

Regels

De raad vindt dat voor criminele illegalen andere mogelijkheden bestaan, zoals celstraf en vreemdelingenbewaring. Voor deze laatste bestuursrechtelijke maatregel bestaan bovendien internationale regels die door een strafmaatregel voor stelselmatige daders zouden worden omzeild. Zo mag vreemdelingenbewaring in beginsel maar een half jaar duren.

Print dit artikel
Mail dit artikel
Deel dit artikel op

Gerelateerde artikelen

Reageer op dit artikel
















Even geduld a.u.b.

Reactie op dit bericht

Door Piet brontsema  (Org. adviseur) op
WIE KOMT OP DAT IDIOOT IDEE, GASTVRIJHEID WAS SPREEKWOORDELIJK KENNELIJK
Door Rob Panka  (coördinator Vris/Veelplegers Vreemdelingenpolitie) op
Wat willen wij nu met z'n allen? Criminele vreemdelingen die bovendien ongedocumenteerd zijn èn ook nog veel overlast veroorzaken èn de leefbaarheid en veiligheid in heel veel wijken aantasten, doen er alles aan om onderzoek naar de vaststelling van hun ware identiteit te dwarsbomen en frustreren. Hun doel is om koste wat kost in Nederland te blijven.
Wordt er eindelijk een modus bedacht om hen gedurende twee jaar van de straat te houden en ondertussen via diverse ketenpartners te werken aan terugkeer naar het land van herkomst, wordt er door de "wijze" dames /heren van de Raad weer een streep hier doorheen getrokken.
Deze "wijzen" wonen ongetwijfeld niet in die wijken waar die illegale veelplegers dagelijks actief zijn.

Vacatures

Partner Bijdragen

recente bijdragen

Dossiers