Grote steden bereiden zich voor op halve finale
Rotterdam
Op het Stadhuisplein in Rotterdam komen extra schermen waarop supporters de halve finale van het WK-voetbal kunnen volgen. Het plein wordt omgetoverd tot een evenemententerrein. Dat betekent dat er naast de schermen op terrassen, ook schermen op het plein zelf zijn toegestaan. Hoeveel en hoe groot de schermen zijn, kon de woordvoerder van burgemeester Ahmed Aboutaleb niet zeggen. Afhankelijk van de uitslag van de halve finale wordt bekeken of zondag tijdens een eventuele finale van Oranje behoefte is aan een ander of groter feestplein.
Amsterdam
De halve finale zal dinsdagavond op duizend plekken in de Amsterdamse horeca te volgen zijn. ,,Van kleine kroegen tot grotere festivals'', zegt een woordvoerster van de gemeente Amsterdam. Een van de grote schermen zal wederom op het Museumplein staan, waar de gemeente Amsterdam meer mensen verwacht dan de 40.000 tijdens de wedstrijd tegen Brazilië. ,,Omdat wij meer mensen verwachten, zullen er ook extra watervoorzieningen en extra EHBO-posten zijn'', maakte de gemeentewoordvoerster bekend. Ook zullen er extra politieagenten worden ingezet. Organisator Radio 538 beweert het grootste mobiele scherm van Europa te hebben gereserveerd voor het Museumplein. Het scherm is 88 vierkante meter groot.
Eindhoven
Eindhoven krijgt er dinsdag nog een plein bij waar voetballiefhebbers de WK-wedstrijd van het Nederlands elftal kunnen kijken. Ook op het grote Stadhuisplein komt een groot scherm te staan. Eerder werden de wedstrijden van Oranje met veel succes en bezoekers uitgezonden op het 18-Septemberplein en op de Markt. De weekmarkt op het 18-Septemberplein stopt dinsdag eerder om het plein op tijd opgeruimd te hebben voor het publiek. De gemeente zorgt voor voorzieningen zoals toiletten, afvalbakken en EHBO-posten.
Utrecht
In de binnenstad van Utrecht komt dinsdag geen groot scherm te hangen waarop de halve finale van het WK is te zien. Wel neemt de gemeente maatregelen om de Oranjefans in de stad de ruimte te geven na de wedstrijd. De Neude wordt afgesloten voor verkeer tussen in ieder geval 20.45 en 23.15 uur 's avonds. Er rijden dan ook geen bussen en taxi's op de doorgaande route door de binnenstad. ,,Dat is besloten na de ervaringen van afgelopen vrijdag'', aldus een woordvoerder. Na de wedstrijd tegen Brazilië togen grote groepen feestvierders naar de Neude en omgeving. Bussen konden niet passeren en een taxichauffeur reed drie mensen aan. Zij raakten lichtgewond. ,,De politie houdt een oogje in het zeil, maar we rekenen op een feestelijke stemming'', stelt de zegsman. De enige aanvraag voor een groot scherm werd ingetrokken, vanwege de strenge eisen voor de vergunning.
Reactie op dit bericht
doet men het ook als de (nu)geblesseerde
Robert Gesink de Tour de France gaat winnen? Denk ut niet.
Neem toch gewoon óf een vrije dag óf vrije uren en kijk thuis. Gelukkig is de finale op
zondag.