Volg ons op: , LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Vacatures BB Magazine

Gemeenten tegen korting op bijstandsbudget

VNG wil dat de bezuiniging van 11 miljoen euro op de WWB wordt teruggedraait. Het kabinet voerde deze bezuiniging door nadat de rechterlijke macht de kinderalimentatienorm per 1 juli 2009 heeft verhoogd. Het kabinet verwacht dat dit leidt tot lagere uitkeringslasten voor gemeenten, maar de VNG zet hier grote vraagtekens bij. 
2 reacties

VNG wil dat de bezuiniging van 11 miljoen euro op de WWB wordt teruggedraait. Het kabinet voerde deze bezuiniging door nadat de rechterlijke macht de kinderalimentatienorm per 1 juli 2009 heeft verhoogd. Het kabinet verwacht dat dit leidt tot lagere uitkeringslasten voor gemeenten, maar de VNG zet hier grote vraagtekens bij.

 

Terugdraaien
De VNG betwijfelt of de ingeschatte bezuiniging reëel is en wil dat staatssecretaris Klijnsma de bezuiniging terugdraait. ‘Er is op geen enkele manier rekening gehouden met extra uitvoeringskosten voor gemeenten’, zegt een woordvoerder van de VNG. ‘Bovendien is het niet vanzelfsprekend dat de alimentatieverplichtingen met terugwerkende kracht geïnd kunnen worden. Tot slot is er niet tijdig overlegd met gemeenten en zijn de financiële consequenties pas in oktober bekend gemaakt. Wij vinden het dan ook niet meer dan redelijk als de ingeboekte bezuiniging van 11 miljoen euro in 2009 terugdraait’, aldus de woordvoerder.

Alimentatieverplichtingen
De VNG wil ook graag dat de staatssecretaris gaat monitoren of alle alimentatieverplichtingen de komende jaren wel geïnd kunnen worden. ‘Bij alimentatieverplichtingen spelen vaak ook problematische schulden. Wij verwachten bovendien dat de economische crisis zijn weerslag zal hebben op de alimentatiebetaler’, zegt de woordvoerder.

 

Print dit artikel
Mail dit artikel
Deel dit artikel op

Reageer op dit artikel
















Even geduld a.u.b.

Reactie op dit bericht

Door Els Kleingeld  (directeur De Actiecoach ) op
Met een oplopende werkloosheid en daarmee een toename van mensen die van een bijstandsuitkering afhankelijk zijn, is het onvoorstelbaar dat deze regering denkt dat dit iets oplevert. In tegendeel. Meer geld betekent meer werklozen aan het werk helpen via en traject . Waarvoor zij weer belasting gaan betalen en er extra geld binnen komt bij de Rijksoverheid..
Door Slappe Zuigvis op
11 miljoen van het budget van SoZa af en dat bij onderwijs erop. Teruggedraait?

Vacatures

Partner Bijdragen

recente bijdragen

Dossiers