Volg ons op: , LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Vacatures BB Magazine

Wietpas

Erik van Zwam 13 reacties

De strijd van Taskforce B5 tegen de softdrugsmaffia in Brabant is na een klein jaar zo’n succes, dat de nederwietproductie deels is verschoven naar België.

Deze conclusie trekt Peter Noordanus, burgemeester van Tilburg en medevoorzitter van deze ketenaanpak van georganiseerde drugscriminaliteit in het zuiden van Nederland (zie vanaf pagina 20).

 

In een jaar wist de Taskforce in een gezamenlijke aanpak van Belastingdienst, drie regiokorpsen, marechaussee, Nationale Recherche, Openbaar Ministerie en vijf burgemeesters de drugshandel een zware slag toe te brengen. Nog geen jaar geleden riep burgemeester Van Gijzel van Eindhoven zo ongeveer de noodtoestand uit na bloedige liquidaties in het drugsmilieu.

 

De schroom om succesvol op te treden tegen de nederwiet- maffia verdween. En waarom zou Nederland ook dé grote exporteur van softdrugs moeten zijn? Omdat wij zo graag gedogen of geld willen verdienen aan deze miljardenhandel? De prijs die we met de komst van deze georganiseerde misdaad betalen is veel te hoog. Zullen we dan maar eens geen gidsland zijn?

 

In de strijd tegen die drugsmaffia en de aanzuigende werking van de blowende buurtjes uit België, Duitsland en de rest van Europa wil minister Opstelten van Veiligheid en Justitie van coffeeshops besloten clubs maken. Alleen Nederlanders kunnen daar dan met een wietpas hun blowtje kopen, zie het artikel op pagina 10.

 

Onmiddellijk ontstaat bij gemeenteraden met in hun stad een goedlopende handel in softdrugs de welbekende gedoogreactie. Nee, nee! Nog niet Later. Uitstel? Bang, problemen. Meer geld, meer politie, meer, meer, meer…

 

De stad van burgemeester Noordanus uit Tilburg, die van het succes met Taskforce B5, heeft zo’n gemeenteraad met slappe knieën. De burgemeester mag van die raad niet meewerken aan de invoering van de wietpas. De raad vreest overlast van illegale straathandel na de invoering. Angsthazerij zonder enige kennis van zaken. Gelukkig is de burgemeester een standvastig man.

 

Helaas staat de raad van Tilburg niet alleen. Langs de hele grensstreek van Maastricht tot Eindhoven en van Den Bosch tot Breda zijn gemeenteraden tegen en bang. Het is zo langzamerhand een pathetische vertoning geworden.

 

De wietpas is erop gericht om de overlast en criminaliteit van de immense horden buitenlandse drugsgebruikers die voor hun verslaving dag in dag uit Nederland teisteren tot staan te brengen. De Nederlander vanaf 18 jaar mag gezellig zijn wietje blijven kopen bij de besloten club, de coffeeshop. Bij een gesloten deur in Nederland gaan buitenlandse drugsgebruikers en -runners na enige aandrang vanzelf wel terug.

Print dit artikel
Mail dit artikel
Deel dit artikel op

Reageer op dit artikel
















Even geduld a.u.b.

Reactie op dit bericht

Door Jan Vreelings  (bezorgde burger)op
Denkt de overheid er niet over na waar de mensen zonder wietpas hun wiet vandaan zullen halen dan? Ik denk dat ik ook maar wietzaden ga bestellen op bijvoorbeeld www.royalqueenseeds.nl en mijn eigen plantjes ga kweken om vervolgens in amsterdam, of beter schiphol, aan toeristen wiet te kunnen verkopen. Ik ruik een probleem en een goede business tegelijk.
Door henk en ingrid  (burger)op
Ik woon in een grensstad , ja, mét coffeeshops. Ik heb in de loop der jaren de aantallen drugsrunners zien toenemen , vreemd genoeg het aantal coffeeshops niet . Ik heb de runners zelfs in woonwijken gezien, ik heb ze door de straat zien scheuren, mensen met een buitenlands kenteken zien aanklampen, snijden en gewoon lastig zien vallen op de weg. Nadat de shops dat "buurlanden criterium"hebben ingesteld heb ik eigenlijk alleen maar méér ellende gemerkt , meer runners, meer zoekende buitenlanders . Wat hangt ons in hemelsnaam boven het hoofd?
In Den Haag hebben ze makkelijk kletsen, die wonen niet hier . En als ik hoor dat de gemeenten geen enkele cent er bij krijgen om extra mankracht bij de politie aan te nemen maak ik me nóg meer zorgen .
vorig jaar werd er in Roosendaal een knulletje neergeschoten . Het 1e wat de omwonenden zeiden op het NOS journaal was dat dat kwam omdat de coffeeshops dicht waren en de klanten dus nu de boer op gingen in woonwijken . Maar volgens de politie was er geen verband. Ja ja .
Mij lijkt het zinniger om de hele zwik te legaliseren . Gewoon de teelt, de verkoop , alles legaal maken , een accijns er op , net als alcohol en tabak , 19 procent btw er op, moet je eens kijken of Nederland niet als een speer van zijn staatstekort af is met die miljoenen omzet , die ze volgens iedereen hebben . Bovendien hebben we genoeg belasting ambtenaren die dat dan weer kunnen controleren, blijft de politie buiten schot .
Door frank  (nvt)op
beste erik van zwam,
indien u meer kennis zou hebben over de produktie en handel van wiet, over de basisprincipes van marktwerking van vraag en aanbod, over de gezondheidsgevaren van softdrugs ivgm alcohol enz
dan zou u niet zo'n ondoordacht DOM artikel hier hebben geschreven.
ps maar je hebt wel humor met je Taskforce B5 haha net echt...

(trouwens ik zit niet in het wereldje hoor maar ik weet wel waar ik over praat)
Door Jos  (adviseur)op
Beste van Zwam,
U doe uw naam volstrekt eer aan. Als iemand er blijk van geeft geen verstand van zaken te hebben bent u het zelf wel. U doet bovendien nogal wat ongefundeerde uitspraken. Ik weet bijvoorbeeld dat in Venlo jarenlang met het plan Hektor heftig gestreden is tegen illegale drugshandel en dat daarmee ook de straathandel geen overlast meer bezorgd. Daartegen over staat verplaatsing van gecontroleerde drugshandel naar het grensgebied waardoor de overwegend Duitse drugstoeristen niet eens in de het centrum van de stad komen. Men heeft daar in de afgelopen decennia aardig wat ervaring op gedaan, dunkt me! U moet u schamen over wat u schrijft, begrijpt er werkelijk helemaal niets van. Ik vraag me af wie hier van alles roept zonder kennis van zaken.
Door H*  (humanisticus)op
Beste Erik,
Met een clubpas wordt de Nederlandse Belastingdienst & Staatskas een dief van eigen portemonnee, dat weten de gemeenteraden instinctief maar al te goed! Niet het Rijk of de provincie maar de steden dragen de motor van de Nederlandse economie, gemeenteraden laten terecht ons de Gouda-kaas liever niet van het brood eten, uw betoog geeft blijk van een curieuze inconsistentie en lijkt een spelletje van mijn (achter)naam is haas te spelen.... Het systeem van een democratisch bestel van dualiteit, waarbij de raad het college corrigeert is dan niet alleen ook een dialoog maar ook een synergie: 2 Uilen hebben een bredere night-vision dan 1 & is dus geen vertoog van angsthazerij zonder enige kennis van zaken. Beste Erik: Welke 'wisdom of the crowds' en dialogische dialectiek 'snappez vous' njet c.q wat heeft u nu wel of niet verstaan? Zou andere krachtdieren verkiezen, en of een schoenmaker blijft ook bij zijn eigen leest: U laat de leeuw toch niet in zijn hennep 'hemp'-ie staan? In de luwte van de veluwe staan anders nog wel in dit jaargetijde mogelijk 'naamdragers' voor in ieder geval een heerlijke omelet en mogelijk hoogstnoodzakelijke ervaringskennis van & vanuit farmaca...
Door H*  (humanisticus)op
Beste Erik,
Met een clubpas wordt de Nederlandse Belastingdienst & Staatskas een dief van eigen portemonnee, dat weten de gemeenteraden instinctief maar al te goed! Niet het Rijk of de provincie maar de steden dragen de motor van de Nederlandse economie, gemeenteraden laten terecht ons de Gouda-kaas liever niet van het brood eten, uw betoog geeft blijk van een curieuze inconsistentie en lijkt een spelletje van mijn (achter)naam is haas te spelen.... Het systeem van een democratisch bestel van dualiteit, waarbij de raad het college corrigeert is dan niet alleen ook een dialoog maar ook een synergie: 2 Uilen hebben een bredere night-vision dan 1 & is dus geen vertoog van angsthazerij zonder enige kennis van zaken. Beste Erik: Welke 'wisdom of the crowds' en dialogische dialectiek 'snappez vous' njet c.q wat heeft u nu wel of niet verstaan? Zou andere krachtdieren verkiezen, en of een schoenmaker blijft ook bij zijn eigen leest: U laat de leeuw toch niet in zijn hennep 'hemp'-ie staan? In de luwte van de veluwe staan anders nog wel in dit jaargetijde mogelijk 'naamdragers' voor in ieder geval een heerlijke omelet en mogelijk hoogstnoodzakelijke ervaringskennis van & vanuit farmaca...
Door p op
Er worden hier twee zaken op éé'n hoop gegooid. De bestrijding van de productie van softdrugs en het gebruik hiervan.

Het bestrijden van de productie leidt bij mijn weten niet to daling van het gebruik (was het maar zo), maar wel van de criminaliteit.

Het kunstmatig kleiner maken van de gebruikersgroep leidt waarschijnlijk ook niet tot het verminderen van het aantal gebruikers, maar tot een verplaatsing van de handel naar de 'straat'. De vraag verdwijnt niet.
Of de toegang voor de buitenlandse gebruikers van softdrugs ergens anders (eigen land) moet makkelijker zijn/ ze gaan iets anders gebruiken.
Door Jan op
@Erik van Zwam. Even voor de goede orde: ik ben geen hash jongen, noch dealer, maar een gewone burger die werkelijk niet begrijpt dat soft drugs gecriminaliseerd moeten worden en alcohol en tabak niet. Laten we ons richten op de bestrijding van de hard drugs. Die zijn werkelijk schadelijk. Net zo schadelijk als overmatig of te jong alcoholgebruik trouwens kan zijn.
Door Erik van Zwam  (hoofdredacteur)op
De hasj jongens reageren boos. Zie hun reacties hieronder. Tsja, de belangen zijn groot om geen wietpas te krijgen. Dus wordt de angst gevoed door deze types. Ze schuwen grote woorden niet. Lezen niet wat de burgemeester van Tilburg en mede-voorzitter van de Taskforce B5 te melden heeft over de aanpak van de drugsmaffia in Brabant in Binnenlands Bestuur deze week.


Nederland moet de business in softdrugs accepteren om de handel van criminele organisaties rustig hun gang te laten. Hun kassa moet blijven rinkelen. Gelukkig keert het tij. Er wordt opgetreden tegen deze maffia en buitenlandse drugstoeristen worden geweerd in coffeeshops. Gemeenteraden moeten zich niet bang laten maken door de angst propaganda van de drugslobby. Het wordt tijd dat aan deze criminele miljarden business een einde wordt gemaakt en de enorme overlast vermindert.


Erik van Zwam,


hoofdredacteur Binnenlands Bestuur.
Door hans op
Taskforce B5 wha haha naam van een slechte d film zeker het is al een heel industrietje he, wat een vertoning

Vacatures

Partner Bijdragen

recente bijdragen