Kamer: stop bezuinigingen op politie
Minder agenten
Politiebonden, burgemeesters en een groot deel van de Kamer lagen al een tijd met Hirsch Ballin en zijn voorganger Guusje ter Horst in de clinch over de bedragen die de politie nodig heeft om goed te kunnen werken. Tot nu steunde een meerderheid van de Kamer de opvatting van het kabinet dat snijden in het budget niet leidt tot minder agenten op straat.
Personeelsgebrek
Maar in de nieuwe Tweede Kamer is het kabinet deze steun kwijt. Een meerderheid schaarde zich achter een voorstel van de SP om te stoppen met de bezuinigingen. SP'er Ronald van Raak noemt het 'onverantwoord' om geld bij de politie weg te halen. Korpsen kampen met een gebrek aan personeel en kunnen roosters nauwelijks rond krijgen, voert hij aan.
Toezicht
Hirsch Ballin stelde dit voorjaar 13 van de 25 politiekorpsen onder financieel toezicht. Uit een onderzoek bleek onlangs dat de politie in 2016 tientallen miljoenen tekort komt om de sterkte op peil te houden, ook als het geld dat bespaard moet worden naar extra agenten gaat.
Samenvoegen
De politiebonden stelden eerder al niet meer mee te willen werken aan verdere bezuinigingen omdat de Tweede Kamer organisatorische veranderingen bij de politie op de lange baan heeft geschoven. Dan gaat het om onder meer het samenvoegen van ondersteunende diensten van de politie. Nu deze besparing voorlopig niet doorgaat, vrezen de bonden dat de bezuinigingen ten koste gaan van het aantal agenten.