Volg ons op: , 32178 LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Adverteren BB Magazine

Nieuws

  • Gemeenten krijgen beleidsvrijheid om de miljarden euro’s voor de decentralisaties werk, jeugd en langdurige zorg te besteden. De gelden worden zonder beperkingen naar het gemeentefonds overgeheveld. Een motie van VVD en D66 is deze week door de Tweede Kamer aangenomen.

    Geen potjes en schotten bij decentralisaties

    De miljarden euro’s die straks bij de decentralisaties werk, jeugd en langdurige zorg naar gemeenten gaan, worden zonder beperkingen naar het gemeentefonds overgeheveld. Een motie hiertoe van VVD en D66 is deze week door de Tweede Kamer aangenomen.

  • De Provincie Friesland wil uiterlijk donderdag van de KNSB weten voor welk stadion de bond gaat kiezen als topsportcentrum.

    Provinciebestuur stelt schaatsbond ultimatum

    0 reacties

    Het provinciebestuur in Friesland wil voor donderdag 16.00 uur antwoorden van de KNSB. De schaatsbond moet reageren op een aantal vragen die de provincie heeft gesteld over de toewijzing van het nieuwe topsportcentrum in Nederland.

  • PvdA, VVD en D66 kregen een ruime meerderheid voor het voorstel om toch ruimte te bieden voor grote detailhandelszaken, van meer dan 1000 vierkante meter vloeroppervlakte, bij een nieuw voetbalstadion.

    Van Almelo mag Heracles bouwen

    0 reacties

    Heracles Almelo kan aan de slag met een nieuw voetbalstadion. De gemeenteraad van Almelo gaf dinsdagavond groen licht voor de extra winkels die Heracles nodig heeft om het stadion van de grond te krijgen.

  • Nieuwe huurders met de laagste inkomens krijgen bij corporatie de Alliantie sinds deze maand korting op de huurprijs. Dat beleid staat los van de landelijke huurverhoging.

    Corporatie de Alliantie gaat twee huurprijzen geven

    Nieuwe huurders met de laagste inkomens krijgen bij de Alliantie, een van de grotere woningcorporaties in Nederland, sinds deze maand een vaste korting op de huurprijs. Aan het bestaande, vaak wijkgerichte, huurbeleid komt daarmee deels een eind.

  • Gemeenten zouden in totaal zo'n 180 miljoen op de exploitatiekosten kunnen bezuinigen. Daarnaast verhuren gemeenten hun commerciële vastgoed, waaronder woningen en winkels, volgens de onderzoekers van de TU Delft niet tegen marktprijzen.

    Ruim 300 miljoen verspild aan inefficiënt gebruik vastgoed

    2 reacties

    De ruim 400 Nederlandse gemeenten verspillen jaarlijks tussen de 300 en 400 miljoen euro door amateuristisch en inefficiënt gebruik van hun vastgoed. Zo gaan gemeenten niet op een goede manier om met gas, licht en water en met onderhoud van gebouwen. Dat staat in een onderzoeksrapport van de Technische Universiteit Delft, waar het tv-programma Nieuwsuur maandagavond over bericht.

  • Betrokkenen in de bouwsector – ook gemeenten zelf - vinden dat gemeenten en provincies een sleutelrol kunnen spelen in de stilgevallen vastgoedmarkt, volgens Deloitte.

    Overheid moet beweging brengen in vastgoedmarkt

    Om de vastgelopen woningmarkt in beweging te krijgen, is wellicht een nieuw Bouwfonds Nederlandse Gemeenten nodig. Betrokkenen in de bouwsector – ook gemeenten zelf - vinden dat gemeenten en provincies een sleutelrol kunnen spelen in de stilgevallen vastgoedmarkt.

  • Bij de grote gemeenten was Groningen de beste gemeente op het gebied van citymarketing. Bij de kleinere de gemeente Veenendaal. Vandaag werd de Citymarketing Trofee uitgereikt op het Citymarketing Congres.

    Ook qua citymarketing gaat er niets boven Groningen

    De gemeente Groningen heeft de Nationale Citymarketing Trofee 2013 gewonnen. Volgens de jury heeft de gemeente dat te danken aan een consistent citymarketingbeleid dat los staat van de waan van de dag. Ook met de inzet van social media gooide de Martinistad hoge ogen. Groningen nam het bij de grote gemeenten op tegen Eindhoven en Den Haag. Bij de kleine gemeenten won Veenendaal  de trofee.

  • Er komt een speciale herindelingsmaatstaf in het provinciefonds om het financiële nadeel van de fusie van Noord-Holland, Utrecht en Flevoland te compenseren. Ook wordt gewerkt aan een passende omvang van de nieuwe Staten van de eerste superprovincie. Dat blijkt uit het maandag gepubliceerde voorstel van minister Plasterk.

    ´Fusiebonus´ voor eerste superprovincie

    De samenvoeging van de provincies Noord-Holland, Utrecht en Flevoland levert jaarlijks minimaal 70 miljoen euro op. De belangrijkste taak van de eerste superprovincie is die van regionaal gebiedsregisseur. Gedeputeerde Staten (GS) van de drie provincies moeten een stuurgroep gaan vormen om een inhoudelijke agenda voor de nieuwe provincie op te stellen.

  • Het Centraal Planbureau stelt dat de komende vijf jaar geen windmolens op land meer gebouwd moeten worden. De vraag naar energie is te laag.

    CPB: Windmolens vijf jaar in de koelkast

    11 reacties

    De plannen om meer windmolens op land te plaatsen, kunnen het beste 5 jaar worden uitgesteld. Dat stelt het Centraal Planbureau (CPB) maandag dat op verzoek van het kabinet naar de financiële gevolgen van de voornemens keek.

  • Driekwart van de Nederlandse vennen ligt in Noord-Brabant. Ze worden bedreigd door verzuring en verdroging.

    Vennen in Brabant bedreigd

    4 reacties

    Vennen in Brabant worden bedreigd door verzuring en verdroging. Tientallen en mogelijk honderden vennen zijn inmiddels verdwenen uit het landschap. De provincie Noord-Brabant heeft dat donderdag laten weten.

Vacatures

Dossiers

Agenda

Opleidingen Financiën