Bewoners zetten webcam in tegen gespuis
Het is niet eerder vertoond dat bewoners zelf via webcams hun gebouw in de gaten houden, zegt Johanneke van Marle van het Fonds Lokale Initiatieven van Cyburg. Daarom steunt het Fonds het één jaar durende experiment met 5000 euro.
Overdag kijkt de huismeester naar de camerabeelden, ’s avonds nemen bestuursleden van de vereniging van eigenaren het over. De geregistreerde beelden worden ‘enkele dagen’ bewaard, aldus de vereniging. Er zijn 110 woningen bij de actie betrokken.
In een ‘informatieblad’ op de site van het College Bescherming Persoonsgegevens wordt deze toepassing van camera’s legaal genoemd. ‘Videocameratoezicht kan het gerechtvaardigde belang dienen van de bescherming van eigendommen en de bewoners van een flat. Het is u dus toegestaan om een camera op te hangen ter beveiliging van een woning of een flat’, aldus het College. Wel moet de aanwezigheid van de camera’s duidelijk worden aangegeven.
Ook Van Marle denkt dat de camera’s ‘binnen de vuistregels van de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp) vallen’. Het Fonds heeft bedongen dat de bewoners hun ervaringen met deze aanpak archiveren en na afloop van de experimentperiode beschikbaar stellen aan andere belangstellenden.
Link bij dit artikel:
Fonds Lokale Initiatieven van Cyburg: www.cyburg.org/fli