Volg ons op: , LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Vacatures BB Magazine

M&M solliciteren op positie campagneleider/spindoctor van CDA

Maud & Marike
Geachte mevrouw Bijleveld, beste Ank,

Aangezien niet helemaal duidelijk is wie op dit moment de leider is van het CDA, richten we onze brief aan u: de enige die de ballen heeft gehad om te zeggen dat ze best partijleider wil zijn.
Graag solliciteren wij naar de functie van campagneleider/spindoctor, omdat wij op basis van de afgelopen weken zomaar het idee krijgen dat deze functie sinds het vertrek van Jack de Vries niet is opgevuld. Sinds die onfortuinlijke dag is niet alleen onbekend wie de campagneleider is, maar ook wie überhaupt de leider is van het CDA.

Want laten wij gewoon eens zeggen wat iedereen denkt: zonder mannetjesmaker Jack de Vries, is Jan Peter gecastreerd, ontmand zo u wil. En een partij zonder mannetje is een partij die de oorlog gaat verliezen. Want dat is het mevrouw Bijleveld: campagne is oorlog, en Jack wist dat als staatssecretaris van defensie als geen ander. En JP is nu gesneuveld aan het front, hij ligt kreupel als aangeschoten wild op het strijdtoneel met een fantoombeen, en niemand van de partijtop dekt hem nog: hij is vogelvrij.

Ons advies zou zijn om JP te laten liggen, als kanonnenvlees voor de schietgrage vijand. Laat hij de afleidingsmanoeuvre zijn, terwijl het CDA de aftocht blaast. Een aftocht is er om in stilte geblazen te worden, dus zorg dat de CDA-prominenten vanaf nu hun mond netjes houden over de aanstaande nederlaag. Nog langer praten over de ondergang van Balkenende is als wrijven in de vlek, en Jack had altijd hoog in het vaandel dat dát het domste is wat je als partij kan doen.

Want de veldslag is misschien verloren maar de oorlog nog niet: er is nog altijd een coalitie om in toe te treden! Jullie natuurlijke bondgenoten liggen aan conservatieve zijde. Terwijl JP in het spervuur blijft rekenen op luchtsteun van de progressieven, kunt u vanuit de CDA-top een omtrekkende beweging maken, en zo achter de linie van de campagne gaan praten met de generaals ter rechterzijde. Verenig deze conservatieven met een gemeenschappelijke vijand die iedere oorlog nodig heeft: Links… Zonder het CDA komen VVD, PVV en CU zetels tekort, die zelfs met D66 niet tot een meerderheid te brengen zijn. Hun enige alternatief zou zijn om met de PvdA te heulen, en daar gruwen deze partijen net zo van als u. Alle breekpunten hangen aan JP, dus slachtoffer hem tegelijk met de hypotheekrenteaftrek en niets ligt een conservatieve coalitie nog in de weg.

Als de strijd gestreden is, en de rookt trekt langzaam op boven het slagveld, dan staat daar reeds het nieuwe landsbestuur, en rest Links niets anders dan de nederlaag te accepteren.

Wij hopen u met dit tactisch en strategisch advies te hebben geholpen, en hopen uiteraard als campagneleider bovenstaande strijdplan tot uitvoering te mogen brengen.

Met vriendelijke groet,

MM voor BB

Vacatures

Afbeelding

De provincie Noord-Holland vindt diversiteit belangrijk en waardeert de unieke bijdrage van haar medewerkers. De provincie wil dat het personeelsbestand in onder meer leeftijd, geslacht en culturele achtergrond een afspiegeling is van de beroepsbevolking van Noord-Holland.

Afbeelding

Nog stage lopen?   De provincie biedt ook concrete stageopdrachten aan. Meer informatie vind bij ‘Stage lopen bij de provincie’.  

 

Nieuwsgierig?   Ga dan naar www.noord-holland.nl voor meer informatie over het Junior Talent Programma. Kijk hier ook voor al onze andere vacatures.