Volg ons op: , 31398 LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Adverteren BB Magazine

Wijziging van het Besluit uitvoering Crisis- en herstelwet

0 reacties

mr. M.J. Tunnissen (Mark) en mr. V..A. Textor (Vera)

 

Afbeelding

Op 25 oktober 2012 is het besluit tot wijziging van het Besluit uitvoering Crisis- en herstelwet (vierde tranche) (Staatsblad 2012, 504) in werking getreden. Dit besluit vormt de vierde tranche van het Besluit uitvoering Crisis- en herstelwet. Via dit besluit worden, naast wijziging van het Besluit uitvoering Crisis- en herstelwet, ook bijlage 1 en bijlage II van de Crisis- en herstelwet (Chw) aangepast.

AfbeeldingMet de vierde tranche is onder meer een aantal nieuwe ontwikkelingsgebieden als bedoeld in artikel 2.3 van de Chw aangewezen en zijn innovatieve projecten als bedoeld in artikel 2.4 van die wet benoemd. Bovendien is een aantal nieuwe projecten toegevoegd aan bijlage II van de Chw.

 

Nieuwe ontwikkelingsgebieden
Op grond van artikel 2.2, eerste lid Chw kan een gebied worden aangewezen als ontwikkelingsgebied als bedoeld in artikel 2.3 Chw, indien dat met het oog op het versterken van de duurzame ruimtelijke en economische ontwikkeling van dat gebied bijzonder aangewezen is.
De reeds als ontwikkelingsgebied aangewezen gebieden zijn opgenomen in artikel 2 van het Besluit uitvoering Crisis- en herstelwet. Dit artikel wordt gewijzigd door, voor de duur van tien jaar, vier nieuwe gebieden aan de reeds bestaande ontwikkelingsgebieden toe te voegen:

 

-     Waterfront Harderwijk - De Eilanden

-     Centrumplan Eerbeek Brummen

-     Spoorzone Tilburg

-     Oostelijk Centrumgebied Arnhem

Innovatieve experimenten
De belangrijkste wijzigingen in relatie tot de Innovatieve experimenten zijn de aanwijzing van twee nieuwe innovatieve experimenten. In de gemeente Almere mag voor grondgebonden woonfuncties in particulier opdrachtgeverschap worden afgeweken van onderdelen van het Bouwbesluit 2012. In de gemeente Leeuwarden mag voor een experimenteerinrichting worden afgeweken van enkele artikelen uit de Wet milieubeheer en de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht.

 

Nieuwe projecten
Aan bijlage II bij de Crisis- en herstelwet zijn negen projecten toegevoegd met als doel de bevordering van economische ontwikkeling. Deze projecten zijn toegevoegd aan categorie Aa Gebiedsontwikkeling met nationale uitstraling. Het betreft de volgende projecten:

 

-     Park Lingezegen (Arnhem-Zuid/Nijmegen-Noord)

-     Bedrijvenpark Deventer A1

-     Gebiedsontwikkeling luchthaven Twente

-     Glastuinbouwcluster Withagen en Afvalverwerking VAR (Voorst)

-     Nieuwe riemanspolder (Zoetermeer)

-     Hofbogen Rotterdam

-     Stationsomgeving Driebergen-Zeist en landgoed de Reehorst

-     Rotterdamsebaan (Den Haag/Leidschendam-Voorburg)

-     Wegenproject N50 (Ens - Emmeloord)

 

Alle besluiten die nodig zijn voor de realisatie van deze projecten kunnen nu gebruik maken van de procedurele versnellingen van de Chw.

Verstuur dit artikel naar Google+

Reageer op dit artikel
















Even geduld a.u.b.

Contactgegevens

Nysingh advocaten-notarissenAfbeelding

Afbeelding

 mr. P.L.G. Haccou (Patrick)

T 026 357 57 35

www.nysingh.nl

Wetgeving Gebiedsontwikkeling

AfbeeldingIn dit handige boekje hebben wij een aantal wettelijke voorschriften gebundeld, zoals de Wet Ruimtelijke Ordening, de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht en de Onteigeningswet. De inhoud is bijgewerkt tot 1 januari 2013.

 

BESTEL GRATIS

 

Afbeelding