Volg ons op: , LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Vacatures BB Magazine

'Toezicht op burgerschap op school scherper'

2 reacties
De Inspectie van het Onderwijs moet het toezicht op naleving van de onderwijsdoelen burgerschap en sociale integratie aanscherpen. Dat zei staatssecretaris Sharon Dijksma woendag op een conferentie in Maarssen.
Geestelijke vrijheid
'Op school moet je mogen zijn wie je bent. In die zin is de school niet alleen de plek die fysieke veiligheid biedt; ook de geestelijke vrijheid dient er te worden beschermd. Op álle scholen, zeg ik daarbij. Ook de islamitische en streng christelijke', aldus de bewindsvrouw. 'Als kinderen daar bijvoorbeeld te horen krijgen dat het niet goed is om vrienden te zijn met mensen die niet gelovig zijn, dan kan dat niet door de beugel. In zo'n setting kan van opvoeden tot geïntegreerd burgerschap natuurlijk niets terechtkomen.'

Klein gehouden
Positieve ontwikkelingen op het gebied van integratie mogen ons niet blind maken voor het harde feit, dat er nog steeds allochtone meisjes zijn die worden klein gehouden door hun vaders, broers of neven. 'Soms met harde hand. Daarom moet de school een haven zijn van geestelijke vrijheid en fysieke veiligheid, waar alle kinderen leren omgaan met conflicten, leren omgaan met groepsdruk en leren omgaan met elkaar.'
Print dit artikel
Mail dit artikel
Deel dit artikel op

Gerelateerde artikelen

Reageer op dit artikel
















Even geduld a.u.b.

Reactie op dit bericht

Door John  (coordinator De Uitdaging)op
Steeds meer wordt "goed" burgerschap verengt tot de onderwerpen tolerantie en geloofsgebonden denkbeelden. Jammer want goed burgerschap is veel en veel meer dan dat alleen.

Al 7 jaar mag ik zien dat een aantal basisscholen zich inspannen om kinderen te leren hoe je volwaardig kunt participeren in de samenleving. De kinderen worden gevraagd naar hun dromen voor hun samenleving en samen met coaches worden ze ondersteund in de groepen 7 om deze te verwezenlijken. Ze leren om een positief verschil te maken in de samenleving.

Als deze basisscholen deze kinderen niet deze kans geven om zich deze competenties eigen te maken verlaten de kinderen de basisschool met als voorbeeld het "consumentengedrag" van hun naasten.

Welke ouder geeft een kind nog als voorbeeld dat de samenleving ook van jou is en dat je daar zelf een positieve bijdrage aan kunt leveren. Voor veel kinderen is de samenleving helaas een gegeven dat door volwassenen is vormgegeven en waarin met kinderen en jongeren geen rekening wordt gehouden. Laat staan dat ze er zelf een positieve bijdrage aan kunnen leveren.

De overheid zette burgerschap in de kerndoelen van het basisonderwijs, bracht een kwartet uit voor de basisscholen zodat deze kerndoelen bekendheid zouden krijgen en verscherpt nu dus de eisen op het gebied van burgerschap.

Kijk eens naar de scholen die er werk van maken. Die uit eigen middelen (die niet meer zijn geworden nadat dit nieuwe kerndoel werdt gelanceerd) bewonderenswaardige activiteiten ontplooien in niet de makkelijkste wijken van onze steden.

Er zijn hele mooie resultaten bereikt met projecten als de vreedzame school en De Uitdaging.

Kijk eens op www.deuitdaging.info
Door van Koll  (bouwplantoetser)op
Schaf die bijzondere scholen toch eindelijk enns af

Vacatures

Partner Bijdragen

recente bijdragen