Volg ons op: , LinkedIn of

Kijk snel bij: Abonnementen Vacatures BB Magazine

Gemeenten mogen verkoop alcohol verbieden

Supermarkten, cafés en snackbars kunnen straks niet meer ongestraft alcohol verkopen aan te jonge klanten. Burgemeesters krijgen de mogelijkheid in zo'n geval de verkoop tijdelijk te verbieden.
0 reacties
Supermarkten, cafés en snackbars kunnen straks niet meer ongestraft alcohol verkopen aan te jonge klanten. Burgemeesters krijgen de mogelijkheid in zo'n geval de verkoop tijdelijk te verbieden.

Jeugdigen
De ministers Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken), André Rouvoet (Jeugd en Gezin) en Ab Klink (Volksgezondheid) werken aan een wetsvoorstel om dit te regelen. Wat hen betreft kan de sanctie worden opgelegd aan winkels die binnen een jaar drie keer worden betrapt bij de verkoop van bier, wijn en mixdrankjes aan jeugdigen.

 

Experiment
Het is nu verboden licht alcoholische drank te verkopen aan jongeren onder de 16 jaar. Sterkere drank mag alleen aan mensen boven de achttien jaar worden verkocht. Gemeenten kunnen de leeftijdsgrens voor de verkoop van alcohol bij wijze van experiment verhogen van zestien naar achttien jaar, zei een woordvoerder van Ter Horst woensdag.

 

Gemeentelijk toezicht
Zoals al eerder aangekondigd is het ook de bedoeling dat gemeenten toezicht gaan houden op de verkoop van alcohol. Nu doet de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) dat nog. De ministerraad bespreekt het wetsvoorstel naar verwachting over enkele weken.

 

Download hier de brochure Alcohol en opvoeding - Adviezen voor gemeenten.

 

Print dit artikel
Mail dit artikel
Deel dit artikel op

Reageer op dit artikel
















Even geduld a.u.b.

Vacatures

Partner Bijdragen

recente bijdragen